ورود/عضویت سبد خرید  
سرطان و طب سنتی

طب سنتی و زانو درد

سرطان چیست؟

در دنیای امروزی روز به روز شاهد رشد افراد مبتلا به بیماری کشنده سرطان هستیم. سرطان تنها ویژه انسان نیست و همه جانوران و گیاهان پرسلولی نیز ممکن است به سرطان دچار شوند. سرطان بیماری پیش رونده است که در آن سلول‌های بدن در یک تومور بدخیم به طور غیر عادی تقسیم و تکثیر می‌شوند و بافت‌های سالم را نابود می‌کنند.اما راه هایی برای پیشگیری از این بیماری و درمان آن در طبیعت وجود دارد که به برخی از آنها اشاره میکنیم

تغییر سبک زندگی و مبارزه با سرطان

بهترین روش از نظر متخصصین در خصوص مقابله با سرطان، پیشگیری از آن است. برخی عوامل که به سبک زندگی افراد نیز بر میگردد می تواند به راحتی از دچار شدن انسان به سرطان موثر باشد. برخی از این عوامل عبارتند از:

1- رژیم غذایی مناسب که بیشتر حاوی سبزیجات، میوه ها و پروتئین ها باشد.

2- ورزش روزانه و منظم می تواند علاوه بر ایجاد تناسب اندام از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند.

3- عدم مصرف مشروبات الکلی. الکل یک سم است و مصرف آن باعث اختلالات اساسی در بدن می شود.

4- عدم مصرف دخانیات. سیگار بزرگترین عامل سرطان در بین دخانیات محسوب می شود.

5- عدم قرارگیری در معرض نور خورشید. استفاده از ضدآفتاب به خصوص ضد آفتاب های گیاهی بسیار موثر است. نور خورشید انرژی زیادی دارد و به راحتی می تواند موجب سرطان شود.

6- عدم زندگی در محل های آلوده. سرطان شایع در مکان های آلوده چند ده برابر محل های با آلودگی کم است.

7- پرهیز از فشارهای روحی و استرس. شاید بزرگترین اختلالات را استرس به بدن وارد می کند

8- اندازه گیری دوره ای عامل های سلامت و مراجعه به پزشک

از بین بردن سرطان با گیاهان دارویی

همانطور که اشاره شد ساده ترین راه برای پیشگیری از سرطان تغییر سبک زندگی است. طب سنتی در این خصوص از تمام علوم دیگر موثرتر است.

چای سبز

چای سبز و تاثیر مثبت ان روی سرطان :از بوته ای به نام «کامیلیا سینسیس» به دست می آید و همان بوته ای است که چای سیاه، سبز و سفید از آن به دست می آید. رنگ، طعم و مزه آن به میزان رشدبرگ ها، زمان برداشت و طرز عمل آوری آن ارتباط دارد. چای سبز با سرطان سینه، معده و پوست مقابله می کند.

سیر وخواص فوق العاده ان روی بدن

این گیاه با بروز سرطان گوارشی مقابله می کند. مصرف سیر در حفظ سلامت قلب و عروق نیز نقش دارد

ادویه جات بوی خوش سلامتی بدن

بیشتر ادویه هایی که برای پخت غذاها به کار می رود برای حفظ سلامت مفید است. این ادویه ها دارای خاصیت ضد سرطانی نیز است از جمله زردچوبه، زنجبیل و رزماری.تقریباً همه میوه و سبزی های تازه خاصیت ضد سرطانی دارد.به دلیل دارا بودن فیبر میوه و سبزیجات از جمله سیب، کلم بروکلی، کلم برگ و... با سرطان لوله گوارشی مقابله می کند. جوانه ها و آب سبزیجات از جمله علف گندم نیز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان، آنزیم ها، ویتامین ها و مواد معدنی با سرطان مقابله می کند و مانع از بروز آن می شود.

رازیانه

مهمترین تاثیر رازیانه افزایش شیر مادران و همچنین جلوگیری از ابتلاء به سرطان سینه دارد. این گیاه دارای مقادیری استروژن است طبیعی است و به همین دلیل برای جلوگیری از ابتلاء به سرطان سینه و همچنین جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی نیز بسیار مفید است.

مارچوبه

مارچوبه مهمترین گیاه در درمان سرطان های مختلف است. این گیاه در درمان و کاهش فعالیت سلولهای سرطانی غدد لنفاوی ، مثانه ، پوست و ریه موثر است.

سرطان پروستات و کنگر فرنگی

شاید شما اطلاع نباشید که این ماده غذایی تا چه اندازه در پیش گیری از سرطان موثر است اما مردم منطقه مدیترانه به خوبی به این موضوع واقف هستند. نزدیک به 3000 سال است که مردمان این نواحی از کنگر فرنگی در غذاهای خود استفاده می کنند و از قدیم اعتقاد داشتند که این گیاه در درمان بیماری های مختلف موثر است

سرطان پوست و کرم های ضد آفتاب گیاهی

همانطور که اشاره شد خورشید و انرژی بالایش می تواند در عین مفید بودن خطرناک باشند. با استفاده از انواع کرم های پوستیمی توان پوست را در برابر خطرات ناشی از نور خورشید بیمه کرد.شما هم می توانید در مورد این صفحه نظرتان را ارائه نمایید

نام شما:

نظر شما: